O grze

Tytułem wstępu może najpierw wyjaśnię – Atlantica Online jest darmową grą MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) rozgrywaną w mieszance różnych klimatów i realiów (od fantasy po steampunk, dziki zachód czy też średniowieczną Azję). Podczas gry zaobserwować można wpływy zarówno mitologii, jak i legend z całego świata.

 

Walka

To, co różni Atlantice od innych gier MMO jest tryb walki. Podczas gry gracz dysponuje drużyną składającą się z postaci głównej (tzw. main) + do ośmiu najemników (tzw. merców). Gdy gracz zaatakuję moba (potwora) gra przenosi się na mini pole bitwy, na którym rozgrywana jest turowa walka. Każdy merc (a jest ich paręnaście do zwerbowania) dysponuje unikalnymi zdolnościami (skillami), które może wykorzystać podczas takiej bitwy. Dzięki mnogości postaci do wyboru oraz regularnemu pojawianiu się kolejnych ciężko jest spotkać w grze dwóch graczy o identycznych drużynach.

Atlantica Online

 

Fabuła
Źródło: link

Potężna magiczna cywilizacja rozkwitła wieki temu…

W następstwie odkrycia magicznej substancji zwanej Oriharukonem Atlantydzi stali się bardzo zamożni i wpływowi. Wiele cywilizacji prosiło o udostępnienie sekretów tajemniczego materiału, niestety spotkały się z odmową.

Wszelkie przejawy oporu Atlantydzi brutalnie zduszali w zarodku. Ostatecznie, gdy wyczerpały się złoża czterech kryształów będących składnikami Oriharukonu pragnienie pozyskania nowych złóż pchnęło ich ku zniszczeniu czterech wielkich cywilizacji (Żółtej Rzeki, Doliny Indu, Mezopotamii oraz Egiptu). Wkroczyli na ścieżkę prowadzącą do podbicia im znanego świata…

Arogancja i chciwość Atlantydów wkrótce doprowadziła ich do upadku. Gdy magia generowana przez Oriharukon wymknęła się spod kontroli Atlantyda w mgnieniu oka zniknęła. Pozostałości Oriharukonu przetrwały…

Twoim zadaniem jest obrać zdradziecką ścieżkę przeznaczoną potomkowi Atlantydów. Musisz odnaleźć zaginiony rodzinny dom, który wieki temu zaginął w czasie katastrofy. Wypełnisz swoje przeznaczenie, uratujesz ludzkość przed katastrofalnymi skutkami Oriharukonu, źródła destrukcyjnej mocy Atlantydów.

Wyruszysz w podróż, która zabierze cię poprzez czas i historię ludzkości do tajemniczych i niebezpiecznych miejsc na całym świecie. Stoczysz niezliczone bitwy przeciwko istotom znanym z legend i mitów, śmiertelnie groźnym i zmutowanym przez wpływ Oriharukonu. Do pomocy będziesz mieć najemników, których spotkasz podczas wędrówki. Razem stawicie czoła wrogowi.

Z pozostałości dawnych cywilizacji zbierzesz wskazówki, które doprowadzą cię do zagubionej ziemi Atlantydów i wszystkich tam trzymanych tajemnic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses KeywordLuv. Enter YourName@YourKeywords in the Name field to take advantage.